Hřebčín Trawel

PETRA a PAWEL
Chov welsh mountain pony

Naše svatební fotka

V roce 1990, kdy jsme ukončili sportovní činnost zaměřenou v posledních letech především na soutěže military, jsme si koupili svou první klisnu ČT. 6 let jsme se zabývali chovem ČT a A 1/1 a to až do chvíle, kdy jsme na jedné show v Plzni uviděli plemeno welsh mountain pony. Natolik nás uchvátila jejich krása, že jsme postupně začali rozprodávat koně, které jsme do té doby vlastnili.
Za velké pomoci pana M.Fialy z hřebčína Dollom nám na podzim 1996 pan Peter Jones z hřebčína Menai (GB) dovezl první dvě klisny WMP. Sedmiletou Menai Rivu a o dva roky mladší Menai Adenydd. Obě po hřebci Friars Ranger a obě březí. Rivě se narodila klisnička po Friars Generous, Trawel Riviera, která v našem chovu působí dodnes.
V říjnu roku 1996 jsme přivezli z Moravy prvního hřebečka, tenkrát pět měsíců starého Dollom Double Surprise po Friars Royal Surprise.
Hned další rok v srpnu jsme uspořádali spolu s manželi Fialovými z hřebčína Dollom první výstavu pro všechna plemena pony na kterou přijal pozvání posuzovat pan Hinrich Wulf z Německého hřebčína Moorkieker.
V roce 2002 na podzim jsme importovali z hřebčína pana H. Spiekermanna v Německu dva půlroční hřebečky H-S Gigola po H-S General a H-S Manhattna po Rondeels Ming. A 18ti letou klisnu Hisland Muslin po Moorcock Umdinger.
V lednu 2003 jsme dovezli od Briana Daviese z Talgoed Stud plemenného hřebce Bronllys Bugle po Dukeshill Action Man, aby vystřídal již pět let působícího Dollom Double Surprise. Bugle působil ve Štichovicích tři roky a poté byl prodán i s tříletým H-S Gigolem panu B.Hurhotovi z Dražovic, kde jsou využíváni nejenom jako plemeníci, ale především v zápřeži. V tomto roce jsme také zakoupili klisnu Talgoed Megan, kterou jako hříbě přivezla z Walesu paní Denisa Vegter (hřebčín Marah).
V roce 2006 byl poprvé použit ke krytí klisen mladý H-S Manhattan a opět i Dollom Double Surprise.
V lednu 2006 jsme z Walesu přivezli od Gerainta Daviese z hřebčína Rhyd-Ddu hřebečka sekce C Blaengwili Bonheddwr po Parc Hebog narozeného 2005 a doufáme, že z něj bude výborný plemenný hřebec.

Další změny ve složení našeho stáda nastaly během roku 2007. Nejprve jsme si v únoru zapůjčili plemeníka z hřebčína Ysselvliedt. Černý Beerlings Black Robin u nás strávil jednu sezonu a připustil většinu našich klisen. Na podzim jsme prodali již dříve importovanou Talgoed Megan do Španělska a jako příjemnou tečku jsme v prosinci přivezli hned tři žluté koně. Mladého hřebce Ysselvliedt's Pride of Heartsease opět zapůjčeného od Harolda Zoeta (Ysselvliedt). Klisničku sekce D Vaaishmooar Cream Cracker, kterou jsme koupili od Jackie Mason z hřebčína Vaaishmooar, a která po několika odkladech pro nepřízeň počasí nakonec zdárně absolvovala náročnou cestu z ostrova Man. A tříletou klisnu sekce A Llanfrechfa Pippa od Peggy a Sian Coulthardových z Walesu.

Hřebčín je členem mateřské organizace chovatelů velšských plemen pony "The Welsh Pony and Cob Society" (založena r.1901) ve Velké Británii, která vede plemennou knihu těchto koní "The Welsh Stud Book" a prefix Trawel je registrován v "The British Central Prefix Register".

Poháry

Nabízíme

Připouštění klisen plemennými hřebci zařazenými v akceleračním programu a prodej čistokrevných hříbat plemene welsh mountain pony.
Naši koně jsou zapsáni jak v české PK velšských plemen pony, tak i v mateřské "The Welsh Stud Book" a mají platné PP.
Od roku 2021 registrujeme hříbata pouze v české plemenné knize.Nabízíme

 Prodej koní
- prodej koní plemen welsh mountain pony, welsh pony v typu kob a welsh kob, všech věkových kategorií. Více zde
 
 Připouštění
- u nás připustíme vaše klisny kvalitními hřebci sekcí A a C za velmi přijatelné ceny s možností ustájení přímo na pastvinách nebo v boxech. Více zde

Kontakt

 adresa:
Petra a Pavel Blažkovi
Štichovice 29, 331 41 Kralovice

 telefon:
Petra: +420 607 759 220
Pavel: +420 603 526 446

 e-mail:
trawelstud@email.cz

Foto

Foto ke stažení

  1200×900 (373kb)


Naposledy aktualizováno – 30. 1. 2023 [aktuality]

© Copyright 2006 - 2024 Trawel